Zpět do obchodu

Registrace

TSHIRT GALLERY: MARIE LUKÁČOVÁ

Limitovaná edice 11ti kusů

Autorská práce umělkyně Marie Lukáčové, batika

  • každý kus je originál
  • komplet obsahuje tričko, nášivku a řetízek
690 Kč

TSHIRT GALLERY: MARIE LUKÁČOVÁ

Limitovaná edice 11ti kusů

Autorská práce umělkyně Marie Lukáčové, batika

  • každý kus je originál
  • komplet obsahuje tričko, nášivku a řetízek

TSHIRT Gallery je on-line galerie, která představuje současné umělce z Čech, ale i celého světa.
Jejich díla tiskne na trička, takže se divák sám stává galerií. Vernisáže jsou on-line, trička zůstávají ve 3D, ocitáme se tedy v on-line i off-line provozu zároveň. Nezávislá na prostoru i čase. Zachovává odstup, je tedy COVID-safe. Trička jsou vydávaná v limitovaných edicích 11ti kusů a prodávají se za nejnižší možnou cenu tak, aby byla dostupná všem. Stírá hranici mezi virtuálním a fyzickým, balancuje na hranici exkluzivity a umění se stává dosažitelné všem.  

První vystavující je malířka a tvůrkyně videí Marie Lukáčová (nar. 1991).

Marie studovala v malířském ateliéru na brněnské FaVU, pokračovala na Kunsthochschule v Mainzu a magisterské studium absolvovala v ateliéru supermédií na pražské VŠUP. Byla členkou kolektivů Socialistická solidarita a Ateliér bez vedoucího, stála u zrodu hnutí Čtvrtá vlna, které ostře kritizovalo nerovné jednání se studentkami na uměleckých školách a přispělo k velmi hlasité diskuzi a propagaci feminismu v Česku. 

Pracuje především v médiu videa a videoinstalace, přičemž její filmy přetvářejí znaky vypůjčené z oblasti politiky, mytologie, geologie nebo vědy. Pohybují se napříč různými časovými rovinami a lokacemi a skrze specifické narativy i poetiku se vyjadřují k otázkám nejisté budoucnosti.

Své samostatné výstavy měla – vedle poměrně hojné účasti na kolektivních přehlídkách – také v Galerii Kurzor expozicí Moréna Rex a v Galerii Kostka výstavou Magie v době konjunktury. V lednu 2019 byla Marie vyhlášena jako jedna z finalistek na Cenu Jindřicha Chalupeckého pro mladé umělce do 35 let. 

 

Varianta:
Kategorie: TSHIRT GALL.
Dostupnost: Skladem (1 ks)
690 Kč
Zpět do obchodu